Ula Rybicka Fundacja Żydoteka fot. Maciej Jaziewcki Muzeum Polin

Wykład Współczesna literatura Izraela – Ula Rybicka

(Fundacja Żydoteka)

fot. Maciek Jaźwiecki Muzeum Polin

Podczas spotkania omówimy współczesną scenę literacką w Izraelu oraz najważniejszych twórców prozy hebrajskiej. Zgłębimy, jak wygląda twórczość Izraelczyków i jakie tematy w niej dominują. Będzie to także pretekst do tego, by zastanowić się, jakie miejsce zajmuje proza hebrajska w szeroko rozumianej literaturze żydowskiej.

Urszula Rybicka jest publicystką, recenzentką i edukatorką. Ukończyła Uniwersytet Wrocławski. Jest założycielką i redaktorką Żydoteki – jedynego polskiego medium o literaturze żydowskiej. Czytelnikom przybliża przede wszystkim literaturę i kulturę Żydów. Prowadzi wykłady, warsztaty i spotkania autorskie poświęcone tematyce żydowskiej. Prowadzi Fundację Żydoteka, której celem jest popularyzacja kultury i historii Żydów. Za swoje działania otrzymała wyróżnienie w konkursie Nagroda POLIN 2021, a jej projekt Żydowski Wrocław jest realizowany w 2021 roku w ramach Stypendium Artystycznego Prezydenta Wrocławia.

03 kw. 2022

Wstęp wolny,