wykłady Marek Suchar

Wykład: Miasto, ludzie i czas – opowieść o niezwykłej jerozolimskiej dzielnicy Rehavia, dr Marek Suchar

Rehavia — niezwykła jerozolimska dzielnica z równie niezwykłymi mieszkańcami. Zamieszkanie w niej było zawsze i wciąż jest przedmiotem marzeń wielu Izraelczyków. Powodami są na pewno wyjątkowa uroda jej pełnych zieleni ogrodów i architektoniczny urok jej modernistycznej zabudowy, ale przede wszystkim historia tego miejsca i fakt, że przechadzka jej uliczkami może przypominać wertowanie kartek encyklopedii, bo na każdym kroku możemy tam odnaleźć ślady znanych i wybitnych postaci, zamieszkujących tę dzielnicę w ciągu minionych dziesięcioleci.

Historię tej dzielnicy przybliży nam dr Marek Suchar z Uniwersytetu SWPS.

Marek Suchar – doktor psychologii, nauczyciel akademicki. Autor publikacji poświęconych dziedzinie HR, doradca w zakresie zarządzania zasobami ludzkimi w przedsiębiorstwach. Badacz kultury i historii Jerozolimy, które opisał w pięciu książkach i kilkudziesięciu artykułach. Współpracował z Polsko-Izraelską Grupą Parlamentarną w Sejmie RP, Uniwersytetem Otwartym przy Żydowskiej Gminie Wyznaniowej w Gdańsku, a także Centrum Kultury i Edukacji Żydowskiej i Fundacji Bente Kahan we Wrocławiu. Absolwent studiów judaistycznych i studiów z zakresu archeologii biblijnej (Wyższa Szkoła Filologii Hebrajskiej w Toruniu). Obecnie kierownik studiów podyplomowych „Judaistyka stosowana” na sopockim wydziale Uniwersytetu SWPS.

02 kw. 2023

Aula 1. 43