Shalom Polin 2022 007 fot. Maciej Rybicki

Warsztaty językowe: Jidysz dla początkujących

Maria Ka Kawska to autorka tekstów, kompozytorka, pianistka i wokalistka tworząca aktualnie przede wszystkim w języku jidysz. Jest badaczką tego języka, kultury żydowskiej, a także zawartego w niej feministycznego dyskursu. Wielokrotnie prowadziła warsztaty językowe i śpiewu w jidysz w gdańskiej synagodze. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Prezydenta Miasta Gdańska i Marszałka Województwa Pomorskiego. Laureatka konkursu Bubbe Awards organizowanego przez Instytut Muzyki Żydowskiej w Brazylii w kategorii Najlepsza piosenka jidysz. Ze swoim repertuarem występowała podczas największych światowych festiwali muzyki żydowskiej.

Artystka gościła w poprzednich odsłonach festiwalu Shalom Polin – w tegorocznej edycji powróci w roli edukatorki: w trakcie warsztatów językowych, będących stałym elementem wydarzenia, poznamy język jidysz od podstaw.

W trakcie 8. Shalom Polin będzie można przedpremierowo nabyć najnowszy album artystki: Der Hemshekh דער המשך oraz poprzednią płytę Muzyka do zaginionego filmu jidysz. Więcej informacji.


Der Hemshekh ד​ע​ר ה​מ​ש​ך

Data

01 kw. 2023
Zakończone!

Czas

13:00 - 13:45

Informacje dodatkowe

Dzień 2

Lokalizacja

Aula 1. 43
Aula 1.43, Wydział Filologiczny UG, ul. Wita Stwosza 55

Organizator

SHALOM POLIN 8. GDAŃSKI FESTIWAL KULTURY ŻYDOWSKIEJ
Kod QR