Spotkanie z Miriam Synger: Jestem Żydówką

Prowadzi dr Wanda Dittrich (Uniwersytet Gdański).

Ostatniego dnia festiwalu Shalom Polin spotkamy się z Miriam Synger, autorką książki „Jestem Żydówką” (Wydawnictwo Znak Koncept, 2023), będącą swoistym pamiętnikiem przedstawiającym rok z życia ortodoksyjnej Żydówki, Polki, patriotki, matki pięciorga dzieci i feministki. Miriam Synger z niezwykłą wrażliwością i szczerością zastanawia się: czy religia daje wolność? Czy bycie Żydówką w dzisiejszej Polsce to przekleństwo, a może przywilej? Opowiada o tym, czy judaizm dopuszcza związki homoseksualne i dlaczego żydowscy mężczyźni dziękują Bogu za to, że nie urodzili się kobietami.

„Miriam w szczególny sposób przekazuje istotę judaizmu i żydowskiego życia. Jej spostrzeżenia i uwagi wzbogacają i podnoszą na duchu każdego, kto czyta tę książkę. Miriam wnosi wrażliwość, świadomość, a przede wszystkim szczerość, która jest jej wyjątkowym darem dla nas wszystkich

(Michael Schudrich, naczelny rabin Polski).

Miriam Synger – ortodoksyjna Żydówka. Polska patriotka. Matka pięciorga dzieci. Żona. Mieszka w Krakowie. Socjolożka i edukatorka żydowska. Prowadzi wykłady, spotkania, warsztaty i zajęcia, a także pisze publikacje poświęcone tematyce żydowskiej. W mediach społecznościowych prowadzi profile poświęcone kulturze żydowskiej (@jestem_zydowka)

Miriam Synger fot. Edyta Dufaj

Data

02 kw. 2023
Zakończone!

Czas

16:30 - 17:45

Informacje dodatkowe

Dzień 3

Organizator

SHALOM POLIN 8. GDAŃSKI FESTIWAL KULTURY ŻYDOWSKIEJ
Kod QR