kadr z filmu"Wędrowcy – Jerusalem Film Workshop 2017"

Blok filmowy II

Pokaz filmów krótkometrażowych

Wędrowcy – Jerusalem Film Workshop 2017 Izrael 2017, 53 min.

Pokaz zrealizowany we współpracy z Fundacją Kamera Dawida WJFF.pl , Warszawski Festiwal Filmów o Tematyce Żydowskiej.

Pięć krótkich dokumentów o Jerozolimie, które powstały w ramach sześciotygodniowych warsztatów w Izraleu we współpracy z Jerusalem Film Festival. Jerusalem Film Workshop to wyjątkowy i fascynujący program dający twórczym, młodym filmowcom z całego świata okazję doskonalenia umiejętności, a przy okazji także poznania Izraela. W ciągu 6 tygodni uczestnicy – wytypowani przez organizatorów ponad 20 największych festiwali filmów o tematyce żydowskiej – stworzyli krótkie filmy dokumentalne prezentujące ich własne, świeże spojrzenie na Jerozolimę.

Habesza / Habesha, reż. Naphtali Rosenberg, zdjęcia: Bailey Softness, montaż: Michelle Blue, produkcja: Olivier Lafond-Wise.

HaMavdil, reż. Erik Hirschhorn, zdjęcia: Yarden Zahav, montaż: Tal Aharonov, produkcja: Yoni Collins.

Jak prowadzi się windę / How to ride an elevator, reż.: Hannah Skolnick, zdjęcia: Jonathan Meiri-Brauer, montaż: Arielle Granoff, produkcja: Salvatore Natale.

Jeśli cię kiedyś zapomnę, Jerozolimo / Jerusalem if I forget you, reż.: Rachel Boyoung Kim, zdjęcia: Cecilia Brunelli, montaż: Ashma Pokharel, produkcja: David Urban.

Obcy / Outsider, reż. Anna Kiraly, zdjęcia: Magda Mazur, montaż: Marie Maitrot, produkcja: Gal Dor Język: hebrajski, angielski. Napisy: polskie, angielskie.

16 mar 2018