kadr filmu " w ciuni drzew"

Blok filmowy VII

Pokaz filmowy w ramach retrospektywy 13. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Żydowskie Motywy

Wytrwałość reż. Małgorzata Imielska, Polska, 2015, 70 min.
Film dokumentalny,

Ben Barenholtz jest wybitnym producentem, który asystował przy narodzinach niezależnego kina w Nowym Jorku i zasłynął współpracą miedzy innymi z Davidem Lynchem i braćmi Coen. Ben jest również dzieckiem Holocaustu. Po latach wraca razem z bratem na Wołyń, gdzie odżywają bolesne wspomnienia historii rodziny z czasów drugiej wojny światowej. „Nie chcę być kolejną opowieścią ocalałego z Holocaustu” – słowa Bena to nie próba odcięcia się od przeszłości, lecz wyraz przemożnej potrzeby przetrwania.

Małgorzata Imielska

Reżyserka, scenarzystka. Absolwentka reżyserii filmowej i telewizyjnej na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Jej filmy dokumentalne dotyczą głównie II wojny światowej i Holocaustu. Tworzy także spektakle teatru telewizji. Najważniejsze nagrody, m.in. w Houston, Krakowie oraz Kantonie, otrzymała za dokument Powiedz mi dlaczego (2006). Obecnie realizuje pełnometrażowy film dokumentalny Miłość i puste słowa.

18 mar 2018