kadr filmu "Na ringu życia "

Blok filmowy V

Pokaz filmowy w ramach retrospektywy 13. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Żydowskie Motywy

Na ringu życia – reż.Uri Borreda, Izrael, 2016, 60 min.
Film dokumentalny

Jest to historia 16-letniego chłopca, Noaha Kliegera, który został bokserem, by przetrwać Holokaust. Jako nastolatek przemycał żydowskie dzieci z Belgii do Szwajcarii. Został złapany przez Niemców i wywieziony do Auschwitz, gdzie boksował by przeżyć. Wrócił do Belgii i zgłosił się na ochotnika do organizacji „Hagana”, która zajmowała się nielegalną wówczas imigracją Żydów do Izraela. Sam wyemigrował do Izraela jako członek załogi statku Exodus 1947. 74 lata później Noah Klieger przemierza tę samą drogę, co w latach 1940-1947.

Reżyseria: Uri Borreda – w latach 2000-2017 niezależny reżyser; producent filmów dokumentalnych, w latach 1986-2000 główny producent Negev Communications. Członek Gildii Reżyserów Izraelskich i Izraelskiej Akademii Filmu i Telewizji (Israeli Academy of Film and Television).

17 mar 2018